След по-добро първо полувреме, през второто се подадохме на пресата на противника, допуснахме грешки при изнасянето на топката, коментира старши треньорът на Ботев Николай Киров след загубата от Лудогорец с 2:1 в Разград. Изравнителният гол на Лудогорец повлия на самочувствието на домакините. Трябваше първите 5 минути на второто полувреме да ги изиграем по-спокойно и да не допускаме попадение. Преди почивката пресирахме по-дълбоко, но не можахме да го повторим през втората част, допълни Киров.

Финалите за купите, които спечелихме срещу Лудогорец са друг тип мачове. Стилът ни е такъв, че не можем да се затваряме. След почивката не успяхме да изнасяме добре топката и да я владеем и това оказа влияние. Това ни е съставът до Нова година, нямаме равностойни разерви и в сгъстен цикъл е трудно. Но това е проблем на всички наши отбори. Факт е, че смените не успяха да променят играта ни. Лекарският екип прави вичко възможно да възстанови Неделев за дербито с Локо в неделя. За момента възстановяването му върви по план, каза още треньорът на Ботев.