Лудогорец направи пълен обрат срещу Ботев в Разград в последния мач от кръга в Първа лига. Двата отбора играят при 2:1. В 5-та минута Терзиев спъна Бризола, реферът отсъди дузпа и капитанът Балтанов бе безпогрешен от бялата точка. Логично последва натиск на домакините, които създадоха две чисти положения, но ги пропуснаха. Най-напред Кешерю изведе Вандерсон отляво, бразилецът проби и върна към Марселиньо, който стреля от упор, но Балтанов в последния момет блокира удара му. Малко по-късно Натанаел центрира отляво, топката мина през куп от играчи и попадна у непокрития Лукоки, който от въздуха стреля покрай гредата. След още няколко минути Чворович спаси удар на Кешерю от 20 метра.

Към края на полувремето орлите пропуснаха най-чистото си положение. Анисе свали с глава една центрирана топка към Кешерю, който буквално от един метър стреля право във вратря Чворович. Малко след това Виана пропусна добър шанс да вкара втори гол за Ботев.

С подновяването на играта дойде и изравняването. В 47-та минута Терзиев изчисти лошо една топка и Марселиньо прониза Чворович с удар от въздуха. Натискът на Лудогорец продължи, но орлите стигнаха само до няколко безплодни мелета, отразени от добре организираната отбрана на канарчетата. В 74-та минута Кешерю стреля силно от фаул, но Чворович спаси. В 80-та минута голът за домакините падна. Вкара го Пластун с глава след изпълнение на корнер от Лукоки.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ 2:1

0:1 Балтанов 5 дузпа, 1:1 Марселиньо 47, 2:1 Пластун 80

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 6. Натанаел, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 32. Пластун, 8. Лукас Саша, 12. Абел Анисе, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешеру

БОТЕВ ПД: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 70. Димов, 24. Марин, 14. Омнебес, 10. Юсеин, 17. Балтанов, 7. Бризола, 29. Ндонгала, 9. Силва

Стадион: “Лудогорец Арена”, Разград
Съдия: Николай Йорданов
Начало: 20:00 часа