Ботев грабна втори трофей с нова победа над шампиона Лудогорец. След като жълто-черните надвиха орлите на финала за Купата на 24 май, сега канарчетата повториха подвига си и отново надиграха хегемона в родния шампионат в мача за Суперкупата на стадион Лазур в Бургас. Двата отбора завършиха 1:1 в редовното време, но пловдивският тим бе по-точен при дузпите, като не допусна нито една грешка, а вратарят Кайзер спаси първия удар на Марселиньо. Макар и с доста промени в състава тимът на Николай Киров изнесе отличен мач, раздаде се напълно, показа дух и характер и заслужено триумфира срещу звездите на Лудогорец. Ботев заслужава овации за сърцатата си игра, а Киров - поздравления за тактиката, с която успя да спре полета на орлите.

Пловдивчани започнаха по-активно и в 10-та минута вратарят на Лудогорец Броун трябваше да спасява силен шут на Лазар Марин. В 16-та Неделев изпълни перфектно пряк свободен удар от 25 метра и остави безпомощен стража на орлите - 1:0 за жълто-черните. След гола разградчани натиснаха и Марин трябваше да се намесва решително при една акция на Анисе отдясно. Лудогорец продължи да напада и в 28-та минута можеше да изравни, но страховитият удар от фаул на Марселиньо разтресе десния страничен стълб. Веднага след това Анисе не можа да довкара топката след меле пред вратата на Кайзер. До края на първото полувреме шампионите продължиха да натискат и пропуснаха още един шанс. В самия край Анисе стреля силно, топката рикошира и удари напречната греда. Веднага след това Мисиджан бе изведен сам срещу вратаря, но се засуети и не можа да отправи удар.

В самото начало на второто полувреме Лудогорец изравни чрез Вандерсон, който бе изведен отлично и от малък ъгъл стреля покрай вратаря. Малко след това Моци стреля от въздуха, но топката профуча над гредата. В 54-та минута Неделев отново пробва късмета си от пряк свободен удар, но този път шутът му излезе в аут. В следващата атака на канарчетата Панов центрира отдясно и сложи топката на главата на Виана, но бразилецът не уцели вратата от отлична позиция. Орлите продължиха да натискат, а Ботев заигра на контраатаки. В 72-та минута коварен удар на Крум Стоянов мина на сантиметри от страничната греда. В 78-та минута отбраната на Ботев изпусна Вандерсон, който бе изведен отдясно и върна към точката на дузпата, но ударът на Марселиньо мина над гредата. В 85-та минута Неделев се контузи и напусна играта. До края на редовното време двата отбора предпочетоха да не рискуват особено.

ПРИ ДУЗПИТЕ: ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ 4:5, ОБЩ РЕЗУЛТАТ: 5:6

1:1 - Марселиньо пропуска за Лудогорец

1:2 - БАЛТАНОВ БЕЛЕЖИ ЗА БОТЕВ

2:2 - Вандерсон бележи за Лудогорец

2:3 - ВИАНА БЕЛЕЖИ ЗА БОТЕВ

3:3 - Натанаел бележи за Лудогорец

3:4 - ГЕНЕВ БЕЛЕЖИ ЗА БОТЕВ

4:4 - Анисе бележи за Лудогорец