Маритимо и реферите сложиа край на приказката на Ботев в лига Европа. Жълто-черните загубиха с 2:0 в Мадейра и след 0:0 в първата среща приключват борбата. Отборът на Николай Киров обаче може да се гордее с представянето си в целия турнир, а и в реванша в родния град на Кристиано Роналдо. Канарчетата играха сърцато, но спорна дузпа преди почивката наклони везните в полза на домакините. След почивката жълто-черните натиснаха и се видя, че противникът не е чак толкова страшен, но липса на точност в завършващата фаза попречи на пловдивския тим да мечтае за нещо повече.

В началото домакините очаквано натиснаха, но първото по-чисто положение бе за Ботев. В 25-та минута Косоко се освободи в центъра и отлично изведе Панов отдясно. Защитникът напредна и стреля от добра позиция, но право в ръцете на вратаря. Маритимо поведе в 34-та минута с много спорна дузпа. При едно центриране от фаул отляво Пламен Димов бе изблъскан отзад и на свой ред побутна Родриго Пиньо, който пък плонжира зрелищно на 2 метра. Реферът даде 11-метров наказателен удар и Пиньо бе точен за 1:0. Португалците можеха да поведат с 2:0 минута преди края на първото полувреме. След центриране отдясно Ердем Шен стреля с глава, но Чворович спаси. Ботев пък пропусна златен шанс да изравни веднага след това. След корнер отдясно Генев се извиси и стреля с глава, но топката мина на сантиметри от страничния стълб. Към края канарчетата тръгнаха по-смело напред и се видя, че противникът не е чак толкова страшен.

Второто полувреме обаче започна по най-лошия възможен начин за Ботев. В 49-та минута Панов сгреши край страничната линия отдясно, Беса отне топката и изведе Валенте, който прониза Чворович за втори път. След този гол Ботев натисна здраво. В 61-та минута Косоко подае на Бризола, който отправи бомбен шут, спасен от вратаря. Домакините отвърнаха и Чворович спаси удар на Шен. Жуниор от Маритимо обаче едва не си вкара автогол, избивайки топката с глава след центриране отляво. Последваха още няколко положения пред двете врати, но в крайна сметка резултатът се запази.

МАРИТИМО - БОТЕВ 2:0 (резултат от първата среща 0:0)

1:0 Пиньо 34 дузпа, 2:0 Валенте 49

МАРИТИМО (4-3-3): 94. Шарлис, 4. Пабло Сантош, 5. Зайнайдин Жуниор, 6. Ердем Шен, 9. Родриго Пиньо, 11. Ебер Беса, 12. Едгар Коща, 14. Луиш Мартинс, 21. Жоао Гамбоа, 23. Бебето, 33. Рикардо Валенте
Ст. треньор: Даниел Лопес Рамош

БОТЕВ (4-1-4-1): 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 4. Виктор Генев, 70. Пламен Димов, 23. Йордан Минев, 14. Яя Меледже, 17. Лъчезар Балтанов, 10. Серкан Юсеин, 25. Крум Стоянов, 20. Омар Косоко, 9. Фернандо Виана
Ст. треньор: Николай Киров

Стадион: "Ещадио дош Барейрош"
Съдия: Сърджан Йованович (Сърбия)