Ботев грабна рутинна победа срещу гостуващия Партизани с 1:0 и с общ резултат 4:1 се класира за втория предварителен кръг на Лига Европа. Това бе победа номер 20 за канарчетата в евротурнирите в юбилейния им 50-и мач на европейската сцена. Пред 6000 бултраси на стадион Лазур в Бургас жълто-черните изиграха отлично първо полувреме, което им бе достатъчно за крайния успех

Още в 5-та минута Неделев опита силен шут от 25 метра, но топката профуча покрай десния страничен стълб. В 12-та Бризола пробва рефлекса на вратаря на албанците Ходжа, но той бе на мястото си. Постепенно натискът на Ботев се засили и в 20-та минута Неделев разтресе напречната греда след отлично изпълнен пряк свободен удар. Пак той посрещна отбитата топка и с мощен шут с левачката от 30 метра едва не пораци целта. В 22-та минута защитата на гостие се пропука фатално. Неделев отлично изведе Панов отдясно, защитникът пусна на Балтанов, който центрира и Бризола с красив плонж с глава забоде топката в горния ляв ъгъл на Ходжа.

След почивката жълто-черните продължиха да владеят положението. В 54-та минута перфектен пас на Неделев изведе Панов на отлична позиция, но десният защитник се засуети и вместо да стреля, центрира към Косоко. Последният отправи силен удар от въздуха, но вратарят спаси. Постепенно жълто-черните отслабиха обръча и към края на мача гостите стигнаха до две ситуации, пропуснати от резервите Мазрекай и Сукай. В последната минута на мача Косоко бе изведен сам срещу вратаря, който спаси удара му и предотврати втори гол.

БОТЕВ - ПАРТИЗАНИ 1:0

1:0 Фелипе Бризола 22

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 99. Чворович, 2. Панов, 4. Генев, 7. Бризола (78-Алваро), 8. Неделев, 11. Тасев (64-Стоянов), 14. Яя Меледже (88-Юсеин), 17. Балтанов, 20. Косоко, 23. Минев, 70. Димов

ПАРТИЗАНИ: 12. Ходжа, 5. Красня, 7. Фили (81-Сукай), 10. Бата (66-Мазрекай), 15. Котобели, 19. Траши, 22. Ибрахими, 31. Фейзулаху, 36. Атанда, 77. Прогни, 88. Вила