Ботев наби Партизани с 3:1 в Тирана в първия двубой от първия предварителен кръг на Лига Европа. Жълто-черните надиграха категорично съперниците си и вече чакат следващия си противник. В герой на мача се превърна Косоко, който изигра отличен мач, вкара и два гола. Отлично му пригласяше Неделев, който също се отличи със страхотно попадение. Въпреки убедителния успех канарчетата не трябва да се главозамайват, тъй като отборът на Партизани изобщо не е мерило за класата им.

Още в 5-та минута жълто-черните бяха поляти със студен душ в близо 40-градусовата жега. Сукай бе изведен с дълъг пас отляво и с отмерен удар откри резултата, като вратарят на Ботев Чворович не се намеси по най-добрия начин. След попадението гостите наложиха тотално надмощие и натикаха домакините в полето им, но трудно създаваха ситуации. След два далечни удара на Неделев и Балтанов, спасени от вратаря, третият порази целта. В 27-та минута Косоко бе точен с плътен шут от 25 метра и възстанови равенството. Към края на полувремето тъмнокожият нападател имаше възможност да вкара и втори гол. Той бе изведен от Крум Стоянов, но ударът му с левия крак удари гредата.

След почивката Ботев продължи да мачка съперника си, който трудно минава центъра. Крум Стоянов два пъти имаше възможност да се разпише - най-напред стреля неточно отблизо, след това далечен негов удар профуча покрай вратата. В 61-та минута Косоко открадна една топка в центъра, Неделев напредна и със страхотен далечен удар с левачката покачи на 2:1. След гола канарчетата върнаха малко газта и оставиха домакините също да поиграят, но те показаха, че са много далеч от истината. В 87-та минута Косоко вкара втория си гол в срещата. Той открадна една топка от защитник на Партизани, преодоля технично вратаря и реализира на празна врата. Срещата реванш е на 6 юли от 20 часа на стадион Лазур в Бургас.

ПАРТИЗАНИ - БОТЕВ ПД 1:3