Отборът на Лукойл Академик спечели трета поредна титла в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер възпитаниците на Тони Дечев спечелиха при визитата си на Берое (Стара Загора) с 83:76 (22:18; 26:14; 20:20; 15:24) и по този начин затвориха финалната серия при резултат 3:1 победи. Дани Гибсън беше най-резултатен за Академик с 30 точки, а Джером Бийн и Асен Великов добавиха съответно по 16 и 9 точки. Брандис Рос отбеляза 21 точки за старозагорци, а Тихомир Желев и Аарън Джоунс завършиха съответно с по 16 и 15 точки.

За разлика от предния мач, който загуби, Лукойл Академик започна отлично и постоянно трупаше аванс, който в един момент достигна до 22 точки. Щурмът на отчаянието на Берое в последната четвърт сведе пасива само до 6 точки около 5 минути преди края, но със солидна защита и успешна борба под коша гостите удържаха преднината си. За Лукойл Академик това е 14-та титла в последните 16 години, откакто Лукойл пое издръжката на тима. Трофеят е трети пореден за старши треньора Тони Дечев.