Волейболистките на Марица грабнаха трета поредна титла! Във втория финален плейоф жълто-сините победиха Левски с 3:1 /25:27, 25:10, 25:16, 25:18 / и затвърдиха алсолютната хегемония, която установиха на домашна сцена в последните няколко сезона. Пловдивският тим загуби първия гейм след много оспорвана борба, но след това наложи тотална доминация в пълната зала Люлин в София и не допусна повече изненади.

Така с общо 20 победи от 20 мача и само два загубени гейма от началото на сезона момичетата на старши треньора Иван Петков заслужено са номер 1 в България. Припомнаме, че в първия финален плейоф в Пловдив преди два дни жълто-сините надигаха съперника си с категоричното 3:0. И в предишните два финала сините бяха съперник Марица. В началото на следващия месец шампионките ще се опитат да направят златен дубъл и да спечелят и Купата на България.