Ботев се класира за 12-я си финал в турнира за Купата на България. Канарчетата го направиха по трудния начин, след като завършиха 1:1 с Верея в Коматево и след 1:0 в първата среща в Стара Загора продължават да мечтаят за трофея. В началото гостите тръгнаха да заличават пасива си, но домакините контраатакуваха по-опасно. В 10-та минута защитникът на домакините Лазар Марин центрира коварно, топката премина през куп от играчи и мина на сантиметри от страничната греда. Верея отговори почти веднага. В 14-та минута след изпълнение на корнер отдясно и неразчетено излизане на вратаря Георгиев удар на Елиаш с глава профуча над напречната греда.

В 27-та Ботев изпусна второ положение. Бризола проби отляво и топката попадна у Вутов, който стреля встрани от вратата. Преди това обаче Елиаш задържа играч на жълто-черните и заслужаваше втори жълт картон, но реферът Ангел Ангелов не му го показа. В 30-та минута Елиаш вкара гол с глава след корнер, но той бе правилно отменен от съдията заради нарушение на Бандаловски срещу вратаря на Ботев Георги Георгиев. В 34-та минута канарчетата откриха резултата с гол красавец. Меледже подаде на Неделев отдясно, халфът финтира двама защитници и хвърли превъзходен пас към Вутов, който плонжирайки, с глава красиво забоде топката в мрежата.

След почивката Верея продължи да натиска и в 60-та минута силен удар на Еуженио от ъгъла на пеналта бе спасен от Георгиев. Студен душ попари домакините само минута по-късно. След центриране от корнер отляво вратарят Георгиев увисна, топката се удари в Калоянов и влезе в мрежата - 1:1. В 69-та минута грешка в отбраната на Верея създаде отлична ситуация за жълто-черните. Неделев напредна и подаде към влезлият Виана, но Бандаловски успя в последния момент да пресече паса. В ответната атака пък Андонов бе изведе на идеална позиция, но си поведе зле топката.

След гола жълто-черните се паникьосаха и гостите натиснаха здраво. В 84-та минута обаче Ботев пропусна златна възможност да реши нещата. Канарчетата разиграха отлична комбинация - Юсеин подаде на Неделев, който триково намери Виана. Бразилецът стреля, но Бен Джемиа изби с глава. До края домакините удържаха равенството, което ги класира на финала, а Бандаловски от гостите бе изгонен след последния сигнал заради реплики към рефера.

Ботев - Верея 1:1

1:0 Вутов 34, 1:1 Калоянов 61

БОТЕВ ПД: 22. Георгиев, 2. Панов, 18. Терзиев, 4. Генев, 24. Марин, 14. Яя Меледже, 17. Балтанов, 7. Бризола (92-Апостолов), 8. Неделев, 39. Вутов (74-Серкан Юсеин), 20. Косоко (65-Виана)

ВЕРЕЯ: 1. Колев, 2. Инкоом, 86. Бандаловски, 3. Зафиров, 21. Илиев (46-Йорданов), 25. Ангелов, 14. Андонов, 10. Елиаш (81-Селим Бен), 77. Педро Еуженио, 7. Цветанов (36-Керкар), 32. Калоянов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Елиаш, Ангелов, Инкоом, Селим Бен (Верея); Юсеин (Ботев Пд)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Бандаловски (Верея)