Барселона попари Реал на Сантяго Бернабеу с 3:2 и още повече засили интригата за титлата.
Каталунците излязоха начело с равен брой точки с Белия балет, но мадридчани имат мач по-малко.
Лео Меси не се беше разписвал срещу големия съперник в испанското Ел Класико повече от 3 години,
но сега го направи два пъти и то как! Гениалният аржентинец вкара две попадения, второто от
които се оказа победно в даденото от рефера продължение. Бразилската звезда на Барса Неймар не
игра в мача поради наказание. Поредното издание на голямото дерби задоволи всички футболни
естети с качеството и драматизма си.

Още във втората минута Реал имаше основателни претенции за дузпа. Юмтити ритна Роналдо в
пеналта, но реферът остана безмълвен. В 20-та минута пък Марсело разкървави устата на Лео Меси,
но не бе отсъден дори фаул, тъй като съдията не видя умисъл в действията на бразилския защитник.
Домакините поведоха в 28-та минута, когато Каземиро довкара отбилата се в гредата топка след
удар на Серхио Рамос. Барса реагира мълниеносно и само след 5 минути изравни чрез Меси, който
преодоля Модрич и Карвахал и вкара гол красавец. Драмата се разигра в последните двайсетина
минути. В 73-та Ракитич преодоля вратаря Кейлор Навас с красив параболичен далечен удар и изведе
гостите напред. В 78-ата минута Серхио Рамос влезе опасно в краката на Лионел Меси и съдията
Алехандро Ернандес прецени, че трябва да изгони капитана на домакините с директен червен картон.
Въпреки че бяха с човек по-малко на терена домакините успяха да изравнят. В 86-та резервата Хамес Родригес разстреля от упор Марк-Андре тер Щеген за 2:2. В последните секунди обаче Меси шокира Сантяго Бернабеу с победен гол за Барселона.