Академик Бултекс 99 допусна втора домакинска загуба през сезона в Националната баскетболна лига, този път от Рилски спортист с 80:83 (27:21, 15:18, 13:23, 25:21). Тя обаче не се оказа фатална за второто място, което пловдивският тим заемаше преди последния кръг на редовния сезон. Третият Берое падна у дома от Балкан с 64:79 и не можа да измести отбора на Асен Николов. Така Академик ще играе с Черно море в четвъртфиналните плейофи. Първият мач от серията е в четвъртък от 18 часа в зала Строител. Играе се до 2 победи от 3 срещи, като студентите имат предимство в домакинствата. Второто място осигурява и повече домакинства в евентуалния полуфинал срещу победителя от двойката Берое - Спартак Пл. Там вече се играе до 3 победи от 5 мача. Другите две четвъртфинални двойки са Лукойл Академик - Ямбол и Рилски спортист - Балкан.

Мачът срещу Рилецо бе много интересен и изпъстрен с обрати. Академик направи силни първа и последна четвърт, но в крайна сметка отстъпи. Домакините започнаха отлично с 6 тройки в първата четвърт, но постепенно гостите заздравиха защитата и обърнаха нещата в своя полза.Отличен мач за Академик Бултекс 99 изигра Джордан Семпъл, който се отчете с 31 точки и 17 борби. Васил Бачев вкара 16 точки, от които 4 тройки.