Димитър Кузманов даде аванс от 1:0 победи на България в плейофа срещу Ирландия за промоция в група II на зона Европа/Африка на турнира за Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.
Кузманов надделя драматично над Сам Бари с 4:6, 6:3, 7:6/6/ след малко повече от три часа игра на твърдите кортове в комплекса "Санта Марина" край Созопол.

Пловдивчанинът загуби първия сет с единствен пробив в седмия гейм, но във втората част поведе с 5:2 и стигна до изравняване на резултата.

В решаващия трети сет българинът навакса изоставане от 2:4 и се стигна до тайбрек. В него Кузманов поведе с 6:4 точки, пропусна първите си два мачбола, но все пак стигна до успеха.

Във втория сингъл от двубоя Александър Лазов среща Джеймс МакГий и при нова победа ще прати България в по-горната група през следващия сезон.