Марица отпадна от Купата на ЦЕВ, след като спечели с 3:2 гейма срещу италианките от Ямамай. Резултатът не бе достатъчен за пловдивчанки, след като в  първата среща Ямамай се наложи с 3:1, като  на „маричанки“ им бе необходима чиста победа с 3:0 или 3:1 за продължения.

В първата част Ямамай взе гейма с 25:15, а Марица се върна в играта с победа от 26:24. Третият гейм обаче пловдивчанки загубиха с 23:25, което ги изхвърли от турнира. Четвъртият гейм отново бе 25:23, но в полза на пловдивския тим, а в тайбрека „Марица“ спечели с 17:15.

Това бе и последно участие на тима в Европа тази година, след като първо отпадна от Шампионска лига. В Колодрума имаше близо 2500 фена, които подкрепяха тима от „Кършияка“.