Локо обърна Черно море с 2:1 на Лаута, изскочи на 4-то място и се превърна в основен фаворит за евентуалния бараж за Лига Европа. По-рано през деня Левски направи услуга на пловдивчани и победи 4-я в класирането Дунав като гост с 1:0 с попадение на Краев в 74-та минута. Така Локо се изравни с рсенци по точки, но има по-добър актив в директните срещи и приема този отбор в следващия си мач в Първа лига. След това на черно-белите им остава гостуване на Лудогорец, който вероятно ще играе без доста от титулярите си.

Домакините получиха студен душ още в 1-та минута, когато младият Минков с отмерен удар от границата на пеналта откри резултата. Малко след това Камбуров отправи отличен удар от фаул, но вратарят на гостите бе на мястото си. Все пак капитанът на Локо бързо успокои положението. В 17-та минута Горанов центрира отляво, Везалов стреля, вратарят изби и голмайсторът на Локо довкара топката във вратата за 1:1. До края на първото полувреме черно-белите натискаха, но без особен успех.

След подновяването на играта те можеха да поведатк в резултата. Марчев хвърли страхотен пас към Димо Бакалов, който вместо да стреля, реши да подаде към Дани Кики отляво. Кики стреля, но защитник препречи пътя на топката съм вратата. След това Дани кики бе заменен от Дино Мартинович и това се оказа прозорлив ход на старши треньора Войн Войнов. Именно Мартинович вкара втори гол за Локо в 70-та минута. Друга резерва - Паоло Серджо, бе изведен отляво, върна към Мартинович и голмайсторът успя да провре топката във вратата през куп от защитници пред него. Към края Камбуров можеше да вкара трети гол за домакините. Той проби мощно отляво и излезе сам срещу вратаря, но стреля покрай далечната греда.

Локомотив Пд - Черно море 2:1

0:1 Минков 1, 1:1 Камбуров 17, 2:1 Мартинович

Локомотив: 1. Пиргов, 71. Крумов (20. Серджо 46), 6. Котев, 15. Везалов, 14. Горанов, 17. Траянов, 39. Умарбаев, 10. Марчев, 9. Кики (77. Мартинович 62), 11. Камбуров (к), 27. Бакалов (4. Йефтовски 78)
Старши треньор: Войн Войнов

Черно море: 33. Михайлов, 3. Георгиев, 5. Станчев, 17. Костадинов (13. Коконов 46), 21. Русев, 22. Николов, 29. Кузма, 66. Хлюпик (77. Пируло 72), 73. Сукуп, 97. Минков (70. Балджийски 58), 98. Йосков
Старши треньор: Георги Иванов

Жълти картони: Георгиев 22, Минков 64, Коконов 90 (Черно море)
Главен съдия: Ангел Баялцалиев (София)
Асистенти: Мартин Ангелов (София) и Николай Христов (Бургас)